מצא אותנו ב-Google+
צרו איתנו קשר לקבלת שירות
אישי ומקצועי
----------
מלאו פרטיכם
אני מאשר/ת קבלת מידע
שלח

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד


פיתוח אפליקציות הפך לאחרונה לעיסוק של רבים. ההיתכנות כי פיתוח אפליקציות למובייל יחצה יבשות ועמים ויהפוך לנגיש לאנשים בכל רחבי העולם ויניב רווחים של מיליונים קורץ לרבים המנסים את כוחם בפיתוחים אלה שעולים לפלטפורמות השונות חדשות לבקרים. למרות שהסמרטפון הראשון היה מבית אפל, הרי שבשנים האחרונות נכנסו מכשירים שפועלים עם מערכת הפעלה אנדרואיד שהשתלטו על השוק והם מהווים תחרות שווה לטכנולוגיה של אפל ומכשיריה השונים.

מהו אנדרואיד?

סמארטפון הוא למעשה מחשב כף יד היכול להתחבר לאינטרנט וככזה נחוצה לו מערכת הפעלה, ממש כפי שזו מצוייה בכל מחשב ביתי או מחשב נייד. מערכת ההפעלה של המכשירים הנתמכים על ידי גוגל מכונה אנדרואיד בעוד שמערכת ההפעלה של מכשירי אפל מכונים IOS. את מערכת ההפעלה אנדרואיד ניתן ליישם על שורה ארוכה של סמארטפונים של חברות מהמובילות בעולם, כמו סמסונג, LG ואחרות. היתרון של מערכת ההפעלה אנדרואיד הוא שהיא מבוססת על לינוקס, שהיא מערכת הפעלה בקוד פתוח. בשונה ממערכות ההפעלה הסגורות של חלונות מבית מיקרוסופט, מערכת זו מאפשרת למתכנתים פרטיים לפתח עבורה אפליקציות (יישומים) שישכללו את צורת הגלישה והשימוש במחשב ויעשירו את חווית השימוש בו.

אנדרואיד מול אייפון

הפיתוח של אפל והוצאת אייפון לשוק עשה רושם עז ושינה את העולם התקשורתי מקצה לקצה. בתגובה רכשה גוגל חברת סטארטאפ בשם אנדורואיד והפכה את מערכת ההפעלה שפיתחו בה לאמפרייה ענקית. בשנים האחרונות עלו מכשירי אנדרואיד מהשוליים לרמה של 70 אחוז מכלל המכשירים הנמכרים בעולם. כלומר, 2/3 מהסמארטפונים בעולם שהם כ 1.4 מיליארד מכשירים לערך פועלים על בסיס מערכת הההפעלה של אנדרואיד. שני ענקים אלה משפרים את הדגמים שלהם בכל שנה ומוציאים דגמים חדשים תחת ידיהם, דבר המוסיף לתחרות ולהנאה של הצרכנים. (למידע אודות פיתוח אפליקציה לאייפון לחצו כאן).

היתרונות והחסרות של אנדרואיד

היתרון הבולט של אנדרואיד על פני המתחרה מאפל הוא הוא היות המערכת פעילה בקוד פתוח. עובדה זו מאפשרת לכל אחד עם ראש יצירתי והיכרות עם המערכת להוסיף פיתוחים חדשים כל הזמן ואפליקציות באופן חופשי וללא מתווכים. ליתרון זה יש גם צד שני והוא שריבוי האופציות יכול להפריע לאנשים רבים או לעייף את העיניים. האייפון שהוא פשוט יותר וקל יותר להתמצאות, בעוד שההסתגלות לאנדרואיד יכולה להיות ממושכת יותר. יתרון נוסף לאנדרואיד הוא שניתן למצוא כיום מכשירים רבים הפועלים בעזרת מערכת הפעלה זו ומחירם יכול להיות נמוך ממשמעותית ממכשירי אפל. סיבה זו גרמה, בין היתר, לזינוק המשמעותי במכירות המכשירים עם מערכת הפעלה זו.

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד – כל אחד יכול

מכל האמור ניתן להבין כי פיתוח אפליקציות לאנדרואיד היא משימה קלה יותר ונגישה יותר לאנשים שמעוניינים לעשות זאת בעצמם. האפשרות של כל אחד להעלות את היישומים במערכת מאפשרת לרבים לפתח אפליקציות שכאלה שיכולות להיות מאד פשוטות או מאד מורכבות והדבר תלוי באפיון האפליקציה ובמרכיבים הנחוצים על מנת להפעילה.
במידה ואתם לא ממש מתמצאים בעולם התכנות, אל דאגה. לא כל אחד יכול לעשות זאת לבד, ולשם כך ישנן כיום חברות רבות המתמחות בפיתוח אפליקציות לאנדרואיד. חשוב לדעת כי גם אם אתם כן מכירים את עולם המחשבים והתכנות ברמה כזו או אחרת הרי שיש אפליקציות שפשוט אי אפשר לפתח אותן לבד ויש צורך בפיתוח מקצועי, ומדובר בעיקר בפיתוח עבור חברות מסחריות הרואות פיתוח שכזה חלק מהמאמץ השיווקי שלהן ליצירת רווחים גדולים יותר בעסק.

בחירת חברה לפיתוח אפליקציות

בחירת חברה לפיתוח אפליקציות אנדרואיד מחייבת בדיקתה ונסיונה בתחום זה. מומלץ לבדוק אפליקציות שהחברה כבר פיתחה בהצלחה ולבדוק אותן ברשת. נסיון ומיומנות מאד חשובים בפיתוחים אלה וגם רמת השירות חשובה. כלומר, עמידה בהתחייבויות, בלוח הזמנים שנקבע וביחס אישי ולבבי לאורך הפרוייקט כולו. חשוב לא פחות לתכנן את המהלכים השיווקיים לשיווק ופרסום אפליקציות לאחר סיום הפיתוח.

אם אתם זקוקים לחברה שתפתח לכם רעיון לאפליקציה הכינו את האפיון לפרטי פרטים עד כמה שאתם יכולים בכדי שתוכלו לקבל הצעות מחיר מחברות שונות על בסיס נתונים שווה.